FabriksnySV

8.84

Minimal slidSV

5.24

MarkprøvetSV

3.44

Meget slidtSV

9.19

Fabriksny

2.09

Minimal slid

1.10

Markprøvet

0.85

Meget slidt

0.81

Farver

Beholdere

Samlinger

Prisstatistikker

LikviditetHøj
91.39%
Nuværende pris0.85
90d Prisinterval
0.4972%0.99
7 Dages laveste0.85
7 Dages højeste0.92
7d Ændring+0.00%
30 Dages laveste0.83
30 Dages højeste0.99
30d Ændring+2.41%
90 Dages laveste0.49
90 Dages højeste0.99
90d Ændring+61.90%
Historisk lav
0.212. dec. 2025
Historisk høj
1.9416. feb. 2023
TypeRifles
VåbenM4A4
Finish

Converter

Sjældenhed

Mil-spec-kvalitet

Udvendig

Field-Tested

Modelversion

CS:GO

Popularitet

unpopular

Professionelle spillere

LUCAS1

LUCAS1

wastzera

wastzera

SALO_MUX

SALO_MUX

M4A4 | Converter (Field-Tested)
4.3
875
side image
Mil-spec-kvalitet

M4A4 | Converter (Afprøvet i marken)

M4A4, mere præcis men mindre skadende end sit AK-47-modstykke, er den mest populære fuldautomatiske riffel for CT'ere. D...
M4A4 | Converter (Field-Tested)
4.3
875

24t ændring

- 0.015
-1.73%

7d ændring

+ 0.000
+0.00%

30d ændring

+ 0.020
+2.41%
M4A4, mere præcis men mindre skadende end sit AK-47-modstykke, er den mest populære fuldautomatiske riffel for CT'ere. D...

FabriksnySV

8.84

Minimal slidSV

5.24

MarkprøvetSV

3.44

Meget slidtSV

9.19

Fabriksny

2.09

Minimal slid

1.10

Markprøvet

0.85

Meget slidt

0.81

Aktive tilbud

4.8

7.7K Stemme(r)

Aktive tilbud

160

Fra0.85

2.7

91 Stemme(r)

Aktive tilbud

491

Fra0.85
Oprindelig pris6

4.5

2.2K Stemme(r)

Aktive tilbud

36

Fra0.85

4.2

15 Stemme(r)

Aktive tilbud

669

Fra0.87
Oprindelig pris6

4.6

8.0K Stemme(r)

Aktive tilbud

158

Fra0.87

4.7

21.0K Stemme(r)

Aktive tilbud

97

Fra0.87

Farver

Prisstatistikker

LikviditetHøj
91.39%
Nuværende pris0.85
90d Prisinterval
0.4972%0.99
7 Dages laveste0.85
7 Dages højeste0.92
7d Ændring+0.00%
30 Dages laveste0.83
30 Dages højeste0.99
30d Ændring+2.41%
90 Dages laveste0.49
90 Dages højeste0.99
90d Ændring+61.90%
Historisk lav
0.212. dec. 2025
Historisk høj
1.9416. feb. 2023

Beholdere

Samlinger

TypeRifles
VåbenM4A4
Finish

Converter

Sjældenhed

Mil-spec-kvalitet

Udvendig

Field-Tested

Modelversion

CS:GO

Popularitet

unpopular

Professionelle spillere

LUCAS1

LUCAS1

wastzera

wastzera

SALO_MUX

SALO_MUX

Lignende skind

M4A4 | Jungle Tiger (Fabriksny)
M4A4 | Jungle Tiger (Factory New)
Starter fra91.80
M4A4 | Steel Work (Fabriksny)
M4A4 | Steel Work (Factory New)
Starter fra0.40
M4A4 | Global Offensive (Fabriksny)
M4A4 | Global Offensive (Factory New)
Starter fra97.81
M4A4 | Polysoup (Fabriksny)
M4A4 | Polysoup (Factory New)
Starter fra38.25
M4A4 | Tooth Fairy (Fabriksny)
M4A4 | Tooth Fairy (Factory New)
Starter fra16.69
M4A4 | The Battlestar (Fabriksny)
M4A4 | The Battlestar (Factory New)
Starter fra142.71
Vis alle

Spørgsmålshub

Pr. 14. maj 2026 er den laveste markedspris for M4A4 | Converter (Afprøvet i marken) $0.81 med 3487 aktive opslag på tværs af de sporede markedspladser. Priserne opdateres løbende og varierer efter markedsplads og genstandens stand.

M4A4 | Converter (Afprøvet i marken) kan handles på Steam Community Market og flere tredjeparts CS2-markedspladser. CSMarketCap samler aktuelle opslag og priser fra disse kilder, så du kan sammenligne tilbud, før du køber.

I løbet af de sidste 7 dage ændrede prisen på M4A4 | Converter (Afprøvet i marken) sig med +0.00%. Den højeste pris nogensinde registreret på CSMarketCap er $1.94. Se diagrammet ovenfor for den fulde prishistorik.

Beskrivelse

Oversigt

M4A4 | Converter er en stærk våbenskin i CS:GO. Skindet har en farveskema, der er overvejende grå og sort, med røde og hvide accenter. Dette skin tilhører Chroma 3 Samling og blev udgivet i april 2016.

Rariteter

M4A4 | Converter klassificeres som 'Mil-Spec Grade', og dets dropchance er moderat. Dets metalliske teksturer og design gør det ret populært blandt spillere.

Historie

M4A4 | Converter-skinnen blev introduceret som en del af Chroma 3 Case-opdateringen. Den har været en favorit blandt spillerne siden sin introduktion.

Popularitet

Converteren er elsket for sit industrielle æstetik, hvilket gør det til et topvalg blandt både casual spillere og professionelle gamere. Du kan ofte se denne skin i aktion under turneringer.

Kompatibilitet

Converter skin er udelukkende kompatibel med M4A4 riflen.

Unikke Funktioner

Converteren adskiller sig med sit industrielt inspirerede design med gear og en skruenøgle, der afspejler våbnets arbejdshestnatur på slagmarken.

Begivenhed

Udgivelsen af denne skin falder ikke sammen med nogen specifik begivenhed, men kom som en del af den periodiske opdatering af spillet Chroma 3 Case.

Trivia

Hudens navn og design ser ud til at være et nik til industrialiseringen og håndværket, hvilket giver den en unik vibe i CS:GO-arsenalet.

Huddesigner

Designet af Valve.

Tekniske Funktioner

Converter-skindet har grå-skal metallic teksturer med iøjefaldende røde og hvide accenter, hvilket giver en visuelt engagerende skærm.

Anmeldelser og vurderinger

Converteren er godt vurderet af CS:GO-fællesskabet. Dens unikke design sammen med populariteten af M4A4-riflen bidrager til de positive anmeldelser.

Historisk Betydning

Denne skin har ikke nogen særlig historisk betydning, men den er en del af Chroma 3-samlingen, som har bidraget med mange populære skins til CS:GO-universet.

Årsager til Popularitet

Populariteten af Converter kan tilskrives dets udseende og det faktum, at det kan bruges på M4A4, et af de mest populære våben i spillet.

Indflydelsesrige Begivenheder

Ingen specifikke begivenheder har påvirket populariteten af Converteren. Dens konstante nytte i spillet giver den sit ry.

Skabelonens Historie

Skabelonens historie om Converter er ikke offentligt kendt. Dog antyder hudens industrielt inspirerede tema ideen om transformation eller opgradering, hvilket passer til den alsidige M4A4.

Symbolik og Designelementer

Konverteren symboliserer kraften og alsidigheden i M4A4 med et industrielt designelement, der afspejler våbnets rolle som et essentielt værktøj på slagmarken.

Emotional Forbindelse

Spillerne har dannet tilknytning til Converteren på grund af dens karakteristiske design og den tilstedeværelse, den har i spillet.

Indvirkning på Fællesskabet

Converter-skinet har påvirket spillere til at vælge M4A4 over M4A1-S, på grund af sit iøjnefaldende design.

Brug i Esports

På grund af M4A4's udbredelse i professionel gaming ses Converter-skindet ofte på de største CS:GO Esports-turneringsscener.

Spillerhistorier

Der er ikke mangel på mindeværdige øjeblikke med M4A4 | Converter, da det er en ofte brugt skin i CS:GO-kampe, både afslappede og professionelle.